Ponad horyzontem

"Ponad horyzontem" to platforma edukacyjno-kulturalna, na której możecie znaleźć informacje i ciekawostki, filmy i zdjęcia dotyczące zagadnień z różnych dziedzin wiedzy. Portal jest bardzo przyjazny użytkownikowi i odsyła do wielu innych stron internetowych wartych odwiedzenia.

Ninateka

Portal, na którym znajdziecie filmy, spektakle teatralne, filmy dokumentalne, wywiady, recenzje książek, posłuchacie muzyki, obejrzycie wystawy... Bogate źródło wiedzy o kulturze i świetna zabawa - doskonała pomoc dla przygotowujących się do matury z języka polskiego, także ustnej:)

OKE

Strona szczególnie ważna dla maturzystów - źródło informacji o przebiegu matury, procedurach egzaminu; można na niej znaleźć również arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat.

CKE

Podstawowe źródło informacji o wszystkich rodzajach egzaminów, ważne szczególnie dla maturzystów. Zawiera niezbędne informacje o egzaminie maturalnym, na bieżąco aktualizowane. Od października 2014 zawiera dodatkową zakładkę dotyczącą egzaminu od roku 2015 z wieloma przydatnymi materiałami.

Superbelfrzy

Tworzący portal-blog o sobie:

"Jest to otwarty blog społecznościowy poświęcony niezależnej publicystyce oświatowej. Publikowane na tych stronach teksty są prywatnymi opiniami ich autorów. Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, którym bliska jest idea wolnej edukacji, chcą swobodnej wymiany myśli, pomysłów i  doświadczeń edukacyjnych.(...)

Grupa składa się z czynnych zawodowo nauczycieli, trenerów i edukatorów stosujących technologie IT w codziennej praktyce nauczania na różnych etapach i poziomach (od przedszkola do tzw. III wieku zgodnie z zasadą LLL – kształcenia przez całe życie :) ).

Dlatego też czasami nazywani jesteśmy Eduzmieniaczami – staramy się “oddolnie” zmieniać oblicze nudnej i nieprzystosowanej do pędzącej rzeczywistości-  edukacji.

Wszyscy jesteśmy pasjonatami nauczania – sukcesy nas i naszych uczniów są tego dowodem.

Uważamy, że najważniejszym, nie do zastąpienia ogniwem w procesie nauczania młodego człowieka, jest – uczący się wraz z nim nauczyciel. Nauczyciel rozumiany jako przewodnik po świecie, a nie jako nieomylne źródło wiedzy. Uczymy się więc nieustannie od siebie wzajemnie, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami."