Co nowego? - 16.11.2018

W związku z kolejną zmianą planu lekcji przesunęły się spotkania DKKiF. Zapraszamy w poniedziałki, środy i czwartki o 8.00 oraz w środy o godz. 13.10 (po 6 lekcji).

Uaktualniliśmy bank materiałów maturalnych o kolejne artykuły z "Cogito" - zapraszamy do zakładki Zbiory - Matura bank materiałów.

Trwa konkurs Wielkie Czytanie - odkrywamy na nowo "Wspomnienia niebieskiego mundurka" Wiktora Gomulickiego w 170. rocznicę jego urodzin.

W zakładce Polecamy - English Book Club pojawiły się nowe recenzje książek autorstwa waszych koleżanek i kolegów.

Co nowego? - 25.10.2018

Z okazji 170. rocznicy urodzin Wiktora Gomulickiego, autora "Wspomnień niebieskiego mundurka" - książki o naszej szkole, przygotowaliśmy dla Was w bibliotece szkolnej wystawę poświęconą pisarzowi. Serdecznie zapraszamy :) Tematem zaś konkursu "Wielkie czytanie" w klasach I i II będą właśnie "Wspomnienia niebieskiego mundurka".

Co nowego? - 2.10.2018

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tradycyjnie w klasach I i II odbędzie się "Wielkie czytanie", a na korytarzu szkolnym towarzyszyć Wam będą cytaty o książkach, bibliotece i czytaniu. Oczywiście, zapraszamy też do jak najczęstszego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki - możecie tu znaleźć nie tylko fascynujące książki, ale i ludzi, którzy z pasją o nich dyskutują:)

Z radością odkryliśmy, że J. R. R. Tolkien jest nie tylko naszym ulubionym pisarzem, a "Władca pierścieni" nadal chętnie czytaną książką. Proponujemy więc wspólna zabawę - Konkurs Tolkienowski "Wielka bitwa o pierścień". Planujemy jego przeprowadzenie na marzec 2019 roku (25 marca to Światowy Dzień Czytania Tolkiena) - o szczegóły pytajcie w bibliotece szkolnej. I czytajcie Tolkiena :):):)

Co nowego? - 27.09.2018

Na tablicy aktualności przed biblioteką możecie uzupełnić swoją wiedzę o wybitnej polskiej pisarce Oldze Tokarczuk, której niedawno za powieść "Bieguni" przyznano Nagrodę Bookera - jedną z najbardziej prestiżowych nagród literackich na świecie. Ostatnio nominowano też jej książki do kolejnych dwóch ważnych nagród - amerykańskiej ("Bieguni") i francuskiej ("Księgi Jakubowe"). Zachęcamy do czytania powieści Olgi Tokarczuk, z których każda jest inna i wyjątkowa. W naszej bibliotece znajdziecie następujące z jej książek: E.E.; Księgi Jakubowe; Bieguni; Prawiek i inne czasy; Dom dzienny, dom nocny; Prowadź swój pług przez kości umarłych. Zachęcamy też do zrecenzowania ich na naszej stronie internetowej:)

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki i Filmu, w związku z modyfikacją planu lekcji, przełożone zostają wstępnie na czwartek na 8 godzinę lekcyjną (ostateczny termin ustalimy wspólnie). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do biblioteki szkolnej Smile

Co nowego? - 5.09.2018

Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym. Zapraszamy do biblioteki w godzinach 8.00-14.00 (w czwartek do 15.00) nie tylko po lektury szkolne - mamy mnóstwo nowości, które z pewnością zadowolą każdego czytelnika. Moda na czytanie w naszej szkole trwa!

Możecie w naszej bibliotece realizować swoje pasje i zainteresowania (nie tylko czytelnicze i naukowe):

- zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Książki i Filmu "Dialog" - termin spotkań ustalimy wspólnie;

- czeka na was redakcja szkolnego pisma "Carpe diem" - pierwsze spotkanie zainteresowanych współpraca odbędzie się na długiej przerwie w poniedziałek 10.09.2018, oczywiście w bibliotece;

- zapraszamy również do współtworzenia strony internetowej naszej biblioteki - czekamy na wasze recenzje książek, filmów, artykułów, wystaw, spektakli, które chcielibyście polecić innym.

Przypominamy też, ze przy bibliotece istnieje też Kółko szachowe, które czeka na nowych członkówSmile

Do zobaczenia w bibliotece szkolnej Smile

Co nowego? - 15.12.2016

Zakończyliśmy zakup nowości wydawniczych ze środków pozyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji "Nowe książki dla biblioteki": pomagali w wyborze kupowanych nowości, okładali je, stemplowali i porządkowali oraz reklamowali wśród kolegów i rodziców. Zakupiliśmy aż 715 książek! Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wprawdzie ponad połowa jest już u czytelników (ku naszej radości książki rozchodzą się jak świeże bułeczki:)), ale warto przed feriami wstąpić do biblioteki i sprawdzić, co można wypożyczyć do czytania na święta.

Od stycznia na naszej stronie znajdziecie bardziej szczegółowe informacje i recenzje nowo kupionych książek, a w zakładce "Akcja Czytam" zamieściliśmy już mini fotoreportaż z akcji "Nowe książki dla biblioteki".