Co nowego? - 8.10.2019

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowaliśmy dla Was krótką historię naszej biblioteki - trochę faktów i ciekawostek sprzed lat.Znajdziecie ją na tablicy "Aktualności" przy wejściu do biblioteki. Serdecznie zapraszamy do czytania i obejrzenia.


Co nowego? - 1.10.2019

Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia wystawy, przygotowanej z okazji 80. rocznicy śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza, wybitnego pisarza, malarza, filozofa, teoretyka sztuki. Możecie zapoznać się z biografią artysty, podziwiać reprodukcje jego obrazów oraz poczytać jego książki.

 

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Na korytarzu będą Wam towarzyszyć cytaty o bibliotece i książkach, które mamy nadzieję zainspirują Was do odwiedzenia naszej biblioteki. Czekają tu na Was nowi przyjaciele - książki, które zabiorą was w podróże pełne przygód, dostarczą wielu wzruszeń i czytelniczej radości.

 

Nasza półeczka bookcrossingowa również zaskoczy Was nowościami. Tym razem znajdziecie tam nie tylko coś do czytania, ale także piękne albumy do oglądania.

 

Tradycyjnie w połowie października rusza konkurs Wielkie Czytanie dla klas pierwszych i drugich. Życzymy powodzenia!


Co nowego? - 11.09.2019

Już od 28 lat tworzymy w naszym liceum szkolną gazetę "Carpe diem". Minęły wakacje, więc czas przygotować pierwszy numer naszego pisma. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą razem z nami współtworzyć "Carpe diem". Liczymy na nowe, ciekawe pomysły, zachęcamy do pracy w redakcji; poszukujemy piszących, rysujących... Chętnie publikujemy wywiady, reportaże, relacje, recenzje książek, filmów, gier komputerowych, twórczość własną (opowiadania, poezję) lub inne formy dziennikarskie, które lubicie. Redakcja spotyka się w bibliotece szkolnej, często podczas długich przerw. 

Na pierwsze spotkanie zapraszamy w piątek 13 września 2019 na długą przerwę do biblioteki szkolnej.

Czekamy na Was! :)


Co nowego? - 4.09.2019

Lubić czytanie - to znaczy godziny nudów, które człowiek miewa w życiu,

zmieniać na godziny radości.

(Monteskiusz)
 
Witamy po wakacyjnej przerwie w nowym roku szkolnym - szczególnie gorąco uczniów klas pierwszych. Czeka na Was stęskniony księgozbiór biblioteki Smile.
 
Jak co roku zapraszamy do wspólnych działań:
- współtworzenia szkolnego czasopisma "Carpe diem",
- współredagowania internetowej strony biblioteki szkolnej (szczególnie niecierpliwie czekamy na Wasze recenzje filmów i książek - po polsku i po angielsku),
- rozmów w Dyskusyjnym Klubie Książki i Filmu "Dialog",
- udziału w Szkolnych Spotkaniach ze Sztuką i wieczorach z cyklu Odrobina Łagodności...
 
Życzymy Wam również udanych czytelniczych wypraw, niezwykłych literackich odkryć i szczęśliwych powrotów do ulubionych lektur...Smile

Co nowego? - 27.05.2019

Czytamy razem!!!

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 uczniowie z całej Polski zbiorą się w swoich szkołach i będą wspólnie czytać – każdy to, na co ma ochotę – w ramach ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania w jednym momencie!

Hasło akcji: Jak nie czytam, jak czytam!

My także włączymy się w to fantastyczne przedsięwzięcie, podobnie jak w latach poprzednich.

7 czerwca przynosicie ze sobą do szkoły  książki, które chcecie czytać podczas naszej akcji (można je także  wypożyczyć ze szkolnej biblioteki albo z półeczki bookcrossingowej). Na trzeciej godzinie lekcyjnej, po spotkaniu z nauczycielami, z którymi macie lekcje, schodzicie do naszej szkolnej sali gimnastycznej i czytamy! Każdy tę książkę, którą ze sobą przyniósł.

 

Serdecznie zapraszamy na czerwcowy piknik z książką!

To będzie wyjątkowy Dzień Czytania!

 

 


Co nowego? - 20.05.2019

20 maja obchodzimy 100. rocznicę urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, wybitnego polskiego prozaika, autora książki "Inny świat. Zapiski sowieckie". Sejm RP uhonorował pisarza w sposób wyjątkowy -  ustanowił rok 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W bibliotece szkolnej przygotowaliśmy poświęconą mu wystawę, na której możecie zapoznać się z jego biografią oraz twórczością. Zachęcamy również do odwiedzenia zakładki Patroni na naszej stronie - tam również znajdziecie informacje o Gustawie Herlingu-Grudzińskim.

 

16 maja klasa 1C odwiedziła Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela. Uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych Gustawowi Herlingowi-Grudzińskiemu; obejrzeli prezentację multimedialną, wysłuchali wykładu, a także zwiedzili bibliotekę.