Co nowego? - 3.04.2019

25 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena, autora m.in. słynnej powieści "Władca Pierścieni". Tego dnia podczas dużej przerwy mogliście posłuchać muzyki z ekranizacji tej książki. W bibliotece szkolnej i na korytarzu przed nią rozwiesiliśmy ważne i ciekawe cytaty z utworów pisarza. Możecie zapoznać się również z jego biografią. Zapraszamy do biblioteki szkolnej na spotkanie z Tolkienem.

W pośpiechu nie docenia się cudów.

Najdłużej trwa ta robota, której się wcale nie zaczyna.

J.R.R. Tolkien – Władca Pierścieni

 Fantazja to naturalny aspekt ludzkich działań. Na pewno nie niszczy rozumu,

ani go nawet nie obraża; nie stępia też apetytu na prawdę naukową i nie zaciera jej postrzegania.

Wręcz przeciwnie. Im bystrzejszy i trzeźwiejszy umysł, tym wspanialsze będzie snuł fantazje.

J.R.R. Tolkien – Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa

Nawet szczęśliwe numery nie zawsze wygrywają.

Jak się mieszka niedaleko żywego smoka, niewiele pomoże wyłączenie go ze swoich kalkulacji.

J.R.R. Tolkien – Hobbit, czyli tam i z powrotem.

 


Co nowego? - 23.01.2019

Ferie z książką:)

 

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - Wisława Szymborska

Życzymy wszystkim udanych ferii, dobrego odpoczynku i fantastycznej zabawy w światach, do których zaproszą was książki. Miłej lektury :)


Co nowego? - 9.01.2019

W bibliotece przygotowaliśmy wystawę poświęconą Stanisławowi Wyspiańskiemu w związku ze 150. rocznicą jego urodzin, przypadającą 15 stycznia. Umieściliśmy tam reprodukcje obrazów, rysunków, projektów Wyspiańskiego  oraz współczesne wydania jego dramatów, poezji i prozy. Znajdziecie na wystawie również krótką biografię artysty.

 

Na tablicy informacyjnej przed biblioteką możecie zapoznać się z krótkimi informacjami na temat patronów roku 2019, którymi zostali: Gustaw Herling-Grudziński, Stanisław Moniuszko, Anna Walentynowicz oraz wydarzenia: Unia Lubelska, Powstania Śląskie.

 

Przypominamy o spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki i Filmu "Dialog" - zapraszamy do biblioteki wszystkich miłośników i przeciwników dobrej literatury:)


Co nowego? - 20.12.2018

Na tablicy przed biblioteką możecie przeczytać informacje o ustanowionych przez Sejm patronach roku 2019.

 

Rozstrzygnięty został konkurs "Wielkie czytanie", którego bohaterem w tym roku była książka "Wspomnienia niebieskiego mundurka" Wiktora Gomulickiego (książka o naszej szkole:)). W poziomie klas pierwszych zwyciężyła 1C, w poziomie klas drugich - 2D. Obie klasy zostały nagrodzone Dniem Dyrektorskim. Gratulujemy:)

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia; życzymy, by były dla Was najpiękniejsze, najcudowniejsze

i by Mikołaj spełnił Wasze marzenia - i nie zapomniał o wymarzonych książkach pod choinkę:)

WESOŁYCH ŚWIĄT!


 

Co nowego? - 16.11.2018

W związku z kolejną zmianą planu lekcji przesunęły się spotkania DKKiF. Zapraszamy w poniedziałki, środy i czwartki o 8.00 oraz w środy o godz. 13.10 (po 6 lekcji).

Uaktualniliśmy bank materiałów maturalnych o kolejne artykuły z "Cogito" - zapraszamy do zakładki Zbiory - Matura bank materiałów.

Trwa konkurs Wielkie Czytanie - odkrywamy na nowo "Wspomnienia niebieskiego mundurka" Wiktora Gomulickiego w 170. rocznicę jego urodzin.

W zakładce Polecamy - English Book Club pojawiły się nowe recenzje książek autorstwa waszych koleżanek i kolegów.

 


Co nowego? - 25.10.2018

Z okazji 170. rocznicy urodzin Wiktora Gomulickiego, autora "Wspomnień niebieskiego mundurka" - książki o naszej szkole, przygotowaliśmy dla Was w bibliotece szkolnej wystawę poświęconą pisarzowi. Serdecznie zapraszamy :) Tematem zaś konkursu "Wielkie czytanie" w klasach I i II będą właśnie "Wspomnienia niebieskiego mundurka".