Co nowego? - 17.12.2019

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy...

Życzymy Wam wspaniałych, ciepłych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia,

wymarzonych prezentów od Mikołaja.

Niech nowy rok 2020 będzie pełen ciekawych czytelniczych wypraw i przygód.

Wesołych Świąt!

 

 

 


Co nowego? - 3.12.2019

Tegoroczny konkurs "Wielkie czytanie" rozstrzygnięty! 

W poziomie klas pierwszych zwyciężyła klasa I Ag,

a w poziomie klas drugich - klasa II D.

Obie zostają nagrodzone Dniem Dyrektorskim.

Gratulujemy. Wszystkim dziękujemy za wspaniałą czytelniczą zabawę.

 


Co nowego? - 27.11.2019

Mamy nadzieję, że z radością wzięliście udział w akcji Czytaj.pl i znaleźliście wśród proponowanych książek coś dla siebie. Nasze grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i Filmu, zaplanowane na pierwszy tydzień grudnia poświęcimy nie tylko książkom pod choinkę, ale także listopadowym książkowym wędrówkom.

Grudniowe terminy spotkań Klubu: 2 grudnia od godz.8.00, 4 grudnia od godz.8.00, 5 grudnia od godz. 13.10. Zapraszamy!

W tym roku obchodzimy 95.rocznicę urodzin Zbigniewa Herberta, wybitnego polskiego poety, eseisty, dramaturga. Z tej okazji przygotowaliśmy w bibliotece szkolnej wystawę, poświęconą autorowi znakomitego  poetyckiego cyklu "Pan Cogito". Możecie tu zapoznać się z biografią Zbigniewa Herberta, poczytać jego utwory, a także przeczytać książki, poświęcone poecie.

Przypominamy o naszej półeczce bookcrossingowejprzy Ścianie Patrona. Zaglądajcie na nią i czytajcie! Ciągle pojawiają się tam nowe książki - ostatnio przybyło kilka powieści fantasy. Życzymy miłej lektury!


Co nowego? - 7.11.2019

Zachęcamy do udziału w akcji Czytaj PL, Upoluj Swoją Książkę Przecież moda na czytanie w naszej szkole trwa! Od 1 listopada charakterystyczne żółte plakaty akcji powiesiliśmy na szkolnych korytarzach. Nie przegapcie tej czytelniczej okazji. 12 bestsellerowych książek możecie za darmo wypożyczyć w formie e-booków i audio-booków i przez cały listopad cieszyć się ich czytaniem. Na plakatach znajdziecie informację, jak skorzystać z tej wirtualnej biblioteki. Proponowane książki są tak różne, że z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ich opis znajdziecie na internetowej stronie akcji. Życzymy pasjonującej lektury!


Co nowego? - 5.11.2019

Olga Tokarczuk, polska pisarka, została uhonorowana Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018. To doniosłe wydarzenie proponujemy uczcić przeczytaniem jednej z książek noblistki! A w bibliotece szkolnej znajdziecie spory ich wybór. Serdecznie zapraszamy. Czekają na Was: "Księgi Jakubowe", "Bieguni", "Prawiek i inne czasy", "E.E.", "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Każda z nich jest wyjątkowa. W zakładce "Polecamy" znajdziecie recenzje niektórych z nich. Listopadowe spotkania DKKiF "Dialog" poświęcamy właśnie twórczości Olgi Tokarczuk.

Na tablicy przed biblioteką znajdziecie więcej informacji o noblistce i jej twórczości.

Trwa "Wielkie czytanie"- konkurs dla uczniów klas pierwszych i drugich. Już niedługo wyłonimy zwycięskie klasy, które zostaną nagrodzone Dniem Dyrektorskim.


Co nowego? - 8.10.2019

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowaliśmy dla Was krótką historię naszej biblioteki - trochę faktów i ciekawostek sprzed lat.Znajdziecie ją na tablicy "Aktualności" przy wejściu do biblioteki. Serdecznie zapraszamy do czytania i obejrzenia.