Co nowego? - 5.09.2018

Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym. Zapraszamy do biblioteki w godzinach 8.00-14.00 (w czwartek do 15.00) nie tylko po lektury szkolne - mamy mnóstwo nowości, które z pewnością zadowolą każdego czytelnika. Moda na czytanie w naszej szkole trwa!

Możecie w naszej bibliotece realizować swoje pasje i zainteresowania (nie tylko czytelnicze i naukowe):

- zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Książki i Filmu "Dialog" - termin spotkań ustalimy wspólnie;

- czeka na was redakcja szkolnego pisma "Carpe diem" - pierwsze spotkanie zainteresowanych współpraca odbędzie się na długiej przerwie w poniedziałek 10.09.2018, oczywiście w bibliotece;

- zapraszamy również do współtworzenia strony internetowej naszej biblioteki - czekamy na wasze recenzje książek, filmów, artykułów, wystaw, spektakli, które chcielibyście polecić innym.

Przypominamy też, ze przy bibliotece istnieje też Kółko szachowe, które czeka na nowych członkówSmile

Do zobaczenia w bibliotece szkolnej Smile


Co nowego? - 15.12.2016

Zakończyliśmy zakup nowości wydawniczych ze środków pozyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji "Nowe książki dla biblioteki": pomagali w wyborze kupowanych nowości, okładali je, stemplowali i porządkowali oraz reklamowali wśród kolegów i rodziców. Zakupiliśmy aż 715 książek! Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wprawdzie ponad połowa jest już u czytelników (ku naszej radości książki rozchodzą się jak świeże bułeczki:)), ale warto przed feriami wstąpić do biblioteki i sprawdzić, co można wypożyczyć do czytania na święta.

Od stycznia na naszej stronie znajdziecie bardziej szczegółowe informacje i recenzje nowo kupionych książek, a w zakładce "Akcja Czytam" zamieściliśmy już mini fotoreportaż z akcji "Nowe książki dla biblioteki".

 


Co nowego? - 25.10.2016

Środki pozyskane z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pozwoliły nam zakupić do biblioteki szkolnej bardzo dużo nowych książek. Odwiedzajcie bibliotekę, gdzie w czytelni na specjalnie oznakowanej półce znajdziecie  nowiutkie kryminały (m.in. Miłoszewskiego, Lackberg, Mankella), powieści fantasy (w tym m.in. popularne cykle: Dary Anioła, Percy Jackson, Wybrani), powieści obyczajowe, historyczne, romanse, reportaże, wspomnienia, biografie. Czekają też na Was pasjonujące książki naukowe i popularnonaukowe, szczególnie z historii, także historii Pułtuska, z historii sztuki, historii literatury. Zapraszamy serdecznie:)

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki i Filmu „Dialog” odbywają się w poniedziałki o godzinie 8.00. W październiku nasze dyskusje toczyły się wokół nowości, zakupionych do biblioteki ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Do listy zakupów dopisywaliśmy nowe pozycje, ocenialiśmy świeżo zakupione. Część z nich została już wypożyczona i  niedługo na stronie internetowej biblioteki w zakładce „Polecamy” ukażą się ich recenzje.

Spotkania listopadowe zamierzamy również poświęcić nowo zakupionym książkom, bo kolejna ich partia właśnie dotrze do biblioteki. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nowymi nabytkami i ich oceny w każdy poniedziałek od 8.00.

 

W tym tygodniu rozpoczynamy nasz tradycyjny konkurs „Wielkie czytanie”. W klasach pierwszych będziemy czytać „Wspomnienia niebieskiego mundurka” Wiktora Gomulickiego, a w klasach drugich „Potop” Henryka Sienkiewicza. Nagrodą w konkursie jest Dzień Dyrektorski dla klasy, która najuważniej wysłucha prezentowanego tekstu. Życzymy ciekawych spotkań z przeszłością naszej szkoły i z fascynującymi przygodami Andrzeja Kmicica. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku listopada.

 

W zakładce "Polecamy" pojawiła się nowość - English Book Club. Wiemy, że lubicie czytać, wiemy też, że przynajmniej niektórzy z Was bardzo lubią uczyć się języka angielskiego, postanowiliśmy więc połączyć "przyjemne z pożytecznym" i umożliwić Wam dzielenie się wrażeniami z książek, które przeczytaliście... po angielsku:) To doskonałe ćwiczenie i dla piszących recenzje, i dla czytających je - bo kto powiedział, że nauka nie może być przyjemnością?:) Zapraszamy więc do czytania i... pisania:)


Co nowego? - 15.09.2016

Dyskusyjny Klub Książki i Filmu „Dialog”

zaprasza na pierwsze spotkania w nowym roku szkolnym:

w poniedziałek 19 września – godz. 8.00
i w czwartek 22 września – godz. 8.00

Będziemy rozmawiać o książkach i filmach, które towarzyszyły nam podczas wakacji.

Zapraszamy serdecznie do biblioteki szkolnej Smile


Co nowego? - 8.09.2016

Witamy w nowym roku szkolnym, szczególnie tych, którzy właśnie zostali uczniami naszej szkoły :)

Ten rok zapowiada się bardzo ciekawie...

Moda na czytanie trwa - na naszym regale bookcrossingowym pojawiły się już nowe książki, zapraszamy więc do Kącika Patrona i pobuszowania po półeczkach :)

W czerwcu, jak pamiętacie, poprzez udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam" udowodniliśmy, że licealiści "Skargi" czytają - otrzymaliśmy od inicjatorów tej akcji podziękowanie, które znajdziecie w zakładce Akcja "Czytam" (w Aktualnościach).


Co nowego? - 18.04.2016

Ukazał się nowy numer szkolnej gazety, który jest dostępny także na internetowej stronie szkoły. Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że Dyskusyjny Klub Książki i Filmu "Dialog" spotyka się w każdy piątek o 8 rano w bibliotece szkolnej. Zapraszamy serdecznie.

Uaktualniliśmy bank maturalny o nowe materiały, dodaliśmy też nowy adres w zakładce "Adresy-Edukacyjne" - zachęcamy do skorzystania Smile.

 

 

Z okazji Światowego Dnia Książki szkolny korytarz na I piętrze zmienimy dla Was w "czytelnię" cytatów o książce - zobaczcie, co znani pisarze i filozofowie napisali o jej fenomenie. Na tablicy przed biblioteką czekają zaś na Was ciekawostki ze świata książek - dowiecie się na przykład, jaka książka na świecie jest najdroższa, jaka najgrubsza, a jaka najmniejsza, i co to jest Projekt Gutenberg (o którym słów kilka znajdziecie też w naszej zakładce Adresy-biblioteki)Smile