Co nowego? - 7.11.2019

Zachęcamy do udziału w akcji Czytaj PL, Upoluj Swoją Książkę Przecież moda na czytanie w naszej szkole trwa! Od 1 listopada charakterystyczne żółte plakaty akcji powiesiliśmy na szkolnych korytarzach. Nie przegapcie tej czytelniczej okazji. 12 bestsellerowych książek możecie za darmo wypożyczyć w formie e-booków i audio-booków i przez cały listopad cieszyć się ich czytaniem. Na plakatach znajdziecie informację, jak skorzystać z tej wirtualnej biblioteki. Proponowane książki są tak różne, że z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ich opis znajdziecie na internetowej stronie akcji. Życzymy pasjonującej lektury!

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Co nowego? - 5.11.2019

Olga Tokarczuk, polska pisarka, została uhonorowana Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018. To doniosłe wydarzenie proponujemy uczcić przeczytaniem jednej z książek noblistki! A w bibliotece szkolnej znajdziecie spory ich wybór. Serdecznie zapraszamy. Czekają na Was: "Księgi Jakubowe", "Bieguni", "Prawiek i inne czasy", "E.E.", "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Każda z nich jest wyjątkowa. W zakładce "Polecamy" znajdziecie recenzje niektórych z nich. Listopadowe spotkania DKKiF "Dialog" poświęcamy właśnie twórczości Olgi Tokarczuk.

Na tablicy przed biblioteką znajdziecie więcej informacji o noblistce i jej twórczości.

Trwa "Wielkie czytanie"- konkurs dla uczniów klas pierwszych i drugich. Już niedługo wyłonimy zwycięskie klasy, które zostaną nagrodzone Dniem Dyrektorskim.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co nowego? - 8.10.2019

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowaliśmy dla Was krótką historię naszej biblioteki - trochę faktów i ciekawostek sprzed lat.Znajdziecie ją na tablicy "Aktualności" przy wejściu do biblioteki. Serdecznie zapraszamy do czytania i obejrzenia.


Co nowego? - 1.10.2019

Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia wystawy, przygotowanej z okazji 80. rocznicy śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza, wybitnego pisarza, malarza, filozofa, teoretyka sztuki. Możecie zapoznać się z biografią artysty, podziwiać reprodukcje jego obrazów oraz poczytać jego książki.

 

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Na korytarzu będą Wam towarzyszyć cytaty o bibliotece i książkach, które mamy nadzieję zainspirują Was do odwiedzenia naszej biblioteki. Czekają tu na Was nowi przyjaciele - książki, które zabiorą was w podróże pełne przygód, dostarczą wielu wzruszeń i czytelniczej radości.

 

Nasza półeczka bookcrossingowa również zaskoczy Was nowościami. Tym razem znajdziecie tam nie tylko coś do czytania, ale także piękne albumy do oglądania.

 

Tradycyjnie w połowie października rusza konkurs Wielkie Czytanie dla klas pierwszych i drugich. Życzymy powodzenia!


Co nowego? - 11.09.2019

Już od 28 lat tworzymy w naszym liceum szkolną gazetę "Carpe diem". Minęły wakacje, więc czas przygotować pierwszy numer naszego pisma. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą razem z nami współtworzyć "Carpe diem". Liczymy na nowe, ciekawe pomysły, zachęcamy do pracy w redakcji; poszukujemy piszących, rysujących... Chętnie publikujemy wywiady, reportaże, relacje, recenzje książek, filmów, gier komputerowych, twórczość własną (opowiadania, poezję) lub inne formy dziennikarskie, które lubicie. Redakcja spotyka się w bibliotece szkolnej, często podczas długich przerw. 

Na pierwsze spotkanie zapraszamy w piątek 13 września 2019 na długą przerwę do biblioteki szkolnej.

Czekamy na Was! :)


Co nowego? - 4.09.2019

Lubić czytanie - to znaczy godziny nudów, które człowiek miewa w życiu,

zmieniać na godziny radości.

(Monteskiusz)
 
Witamy po wakacyjnej przerwie w nowym roku szkolnym - szczególnie gorąco uczniów klas pierwszych. Czeka na Was stęskniony księgozbiór biblioteki Smile.
 
Jak co roku zapraszamy do wspólnych działań:
- współtworzenia szkolnego czasopisma "Carpe diem",
- współredagowania internetowej strony biblioteki szkolnej (szczególnie niecierpliwie czekamy na Wasze recenzje filmów i książek - po polsku i po angielsku),
- rozmów w Dyskusyjnym Klubie Książki i Filmu "Dialog",
- udziału w Szkolnych Spotkaniach ze Sztuką i wieczorach z cyklu Odrobina Łagodności...
 
Życzymy Wam również udanych czytelniczych wypraw, niezwykłych literackich odkryć i szczęśliwych powrotów do ulubionych lektur...Smile