Co nowego? - 25.10.2016

Środki pozyskane z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pozwoliły nam zakupić do biblioteki szkolnej bardzo dużo nowych książek. Odwiedzajcie bibliotekę, gdzie w czytelni na specjalnie oznakowanej półce znajdziecie  nowiutkie kryminały (m.in. Miłoszewskiego, Lackberg, Mankella), powieści fantasy (w tym m.in. popularne cykle: Dary Anioła, Percy Jackson, Wybrani), powieści obyczajowe, historyczne, romanse, reportaże, wspomnienia, biografie. Czekają też na Was pasjonujące książki naukowe i popularnonaukowe, szczególnie z historii, także historii Pułtuska, z historii sztuki, historii literatury. Zapraszamy serdecznie:)

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki i Filmu „Dialog” odbywają się w poniedziałki o godzinie 8.00. W październiku nasze dyskusje toczyły się wokół nowości, zakupionych do biblioteki ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Do listy zakupów dopisywaliśmy nowe pozycje, ocenialiśmy świeżo zakupione. Część z nich została już wypożyczona i  niedługo na stronie internetowej biblioteki w zakładce „Polecamy” ukażą się ich recenzje.

Spotkania listopadowe zamierzamy również poświęcić nowo zakupionym książkom, bo kolejna ich partia właśnie dotrze do biblioteki. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nowymi nabytkami i ich oceny w każdy poniedziałek od 8.00.

W tym tygodniu rozpoczynamy nasz tradycyjny konkurs „Wielkie czytanie”. W klasach pierwszych będziemy czytać „Wspomnienia niebieskiego mundurka” Wiktora Gomulickiego, a w klasach drugich „Potop” Henryka Sienkiewicza. Nagrodą w konkursie jest Dzień Dyrektorski dla klasy, która najuważniej wysłucha prezentowanego tekstu. Życzymy ciekawych spotkań z przeszłością naszej szkoły i z fascynującymi przygodami Andrzeja Kmicica. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku listopada.

W zakładce "Polecamy" pojawiła się nowość - English Book Club. Wiemy, że lubicie czytać, wiemy też, że przynajmniej niektórzy z Was bardzo lubią uczyć się języka angielskiego, postanowiliśmy więc połączyć "przyjemne z pożytecznym" i umożliwić Wam dzielenie się wrażeniami z książek, które przeczytaliście... po angielsku:) To doskonałe ćwiczenie i dla piszących recenzje, i dla czytających je - bo kto powiedział, że nauka nie może być przyjemnością?:) Zapraszamy więc do czytania i... pisania:)