Co nowego? - 24.09.2021

Rok Cypriana Kamila  Norwida – wystawa w bibliotece szkolnej

24 września 2021 roku przypada 200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida, wybitnego twórcy epoki romantyzmu – poety, prozaika, dramatopisarza, malarza, rzeźbiarza, rysownika, filozofa.

W uznaniu Jego zasług dla polskiej sztuki i polskiej kultury Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę, ustanawiającą rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida.

W bibliotece szkolnej czeka na Was wystawa poświęcona temu wybitnemu  artyście – Jego życiu i dziełom. Możecie zapoznać się z bogatą twórczością literacką Cypriana Kamila Norwida, poczytać teksty historyków literatury, badaczy i znawców Jego utworów. Prezentujemy również poezję i prozę poświęconą temu wybitnemu Poecie –  m.in. Zygmunta Krasińskiego, Mieczysława Jastruna, Juliana Przybosia, Czesława Miłosza.  Znajdziecie tu także wydaną w roku 1947 powieść biograficzną „Żniwo na sierpie - opowieść o Norwidzie” Hanny Malewskiej.

Zapraszamy!

Zachęcamy do korzystania ze zbiorów biblioteki Polona, która w kolekcji „Norwid” prezentuje wspaniały zbiór rękopisów,  pierwodruków oraz rysunków Cypriana Kamila Norwida.