Nowe książki

Akcja "Nowe książki dla biblioteki"

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - jak już wiecie - w ciągu zaledwie 8 tygodni (październik i listopad 2016) zakupiliśmy aż 715 książek: część to lektury, ale zdecydowana większość to pozycje, które pomagaliście nam wybierać - Wy, Wasi rodzice, nauczyciele...

Ponownie okazało się, że ci, którzy mówią, że "dzisiejsza młodzież nie czyta" - nie mają racji w przypadku uczniów "Skargi":) Wasze zainteresowanie zakupionymi książkami było ogromne - od pierwszej przesyłki (a w sumie było ich 5 czy 6) niemal ustawialiście się w kolejce do nowości:) Trwało nieustanne przeglądanie pudeł, "zaklepywanie" kolejnych pozycji, ustalanie kto po kim książkę wypożyczy... Cieszy nas to ogromnie, bo oznacza, że udało nam się trafić z wyborem książek i że nie będą one stały na półkach, tylko żyły w Waszych rękach:) Cieszy nas tym bardziej, że niektórzy z Was dzięki nowym książkom po raz pierwszy na dłużej zagościli w naszej bibliotece i odkrywać zaczęli uroki czytania w ogóle:)

To, że udało nam się również WSZYSTKIE nowe książki opracować, ostemplować, obłożyć, skatalogować i udostępnić jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, to również duża Wasza zasługa - nie było dnia, by ktoś z Was nie przyszedł do pomocy w bibliotece, a bywały to całe grupy uczniów:) - oczywiście, w swoich "okienkach", przed i po lekcjach, co świadczy tylko o tym, jak bardzo młodzież "Skargi" ceni sobie dobre książki, skoro poświęca im swój czas wolny:)

Udokumentowaliśmy to, co działo się w ciągu tych niesamowitych dwóch miesięcy - poniżej króciutki fotoreportaż z tego pozytywnie szalonego i niezwykle udanego przedsięwzięcia:)

Po pierwszej przesyłce: półka za dziewczętami jest jeszcze pusta, ale dwa-trzy dni później stało już na niej kilkanaście książek (drugie tyle już zdążyło się "rozejść" wśród czytelników:))

Kolejna przesyłka i kolejne książki do rozpakowania, opracowania i wreszcie... czytania:) W tej "partii" było sporo dobrych "czytadeł": fantastyka, kryminał, powieść obyczajowa, powieść historyczna... dużo dobrej beletrystyki, ale też i pozycje popularnonaukowe:)

I kilka kolejnych zdjęć - tu pomagacie w ostemplowaniu i oklejeniu tej ogromnej ilości nowości (dla "niewtajemniczonych": w KAŻDEJ książce trzeba postawić trzy stemple okrągłe biblioteki szkolnej i wpisać pod nimi numer książki, postawić stempel z ekslibrisem biblioteki oraz wkleić informację, że książkę zakupiono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa... ufff:))

I tak właśnie wyglądały niezwykle pracowite, ale i ogromnie satysfakcjonujące trzy ostatnie miesiące w życiu naszej biblioteki:)

P.S. A w tzw. międzyczasie udało nam się jeszcze zorganizować kolejną Odrobinę Łagodności! :) I co Wy na to?:)

P.S.2 - Informacje o nowych książkach zakupionych z Programu zamieszczamy w zakładce Zbiory - Nowości - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa