Styczeń 2017


Klub "Dialog" zaprasza

W tym roku szkolnym spotykamy się regularnie raz w tygodniu! W każdy poniedziałek od godziny 8.00 w bibliotece szkolnej toczą się dyskusje o literaturze i filmie.

Wrzesień i październik - to były miesiące, w których wybieraliśmy książki, które warto kupić do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Czytaliśmy recenzje, wymienialiśmy się wiedzą na temat nowości. Oczywiście rozmawialiśmy też o książkach, które aktualnie czytamy i filmach, które oglądamy.

Listopad i grudzień były dla nas prawdziwą ucztą czytelniczą - wśród tak wielu zakupionych nowości (715 woluminów!) każdy z nas znalazł coś dla siebie...

Nowy temat, który poruszyliśmy, to komiks i powieść graficzna. Punktem wyjścia do tej dyskusji była zakupiona w ramach Programu książka "Przybysz" - niezwykła powieść bez słów, fascynująca historia malowana obrazami, którą każdy z nas odczytał inaczej...

Jeśli chcecie podzielić się z nami waszymi wrażeniami z czytelniczych przeżyć - dobrych czy złych - zapraszamy serdecznie ponownie od poniedziałku 16.01.2017 - godz. 8.00 w bibliotece szkolnej:) Porozmawiamy o "gwiazdkowych" prezentach książkowych - ale, jak zwykle, nie tylko :)

Marzec 2016


WIELE SPOTKAŃ, WIELE TEMATÓW...

W tym roku spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki i Filmu odbywają się częściej, ale... ze względu na plan zajęć lekcyjnych nie udaje nam się spotkać wszystkim na raz:) Regularnie dyskutujemy o literaturze i filmie w piątki od godziny 8.00 i we wtorki od 13.30, a nieregularnie w każdej wolnej chwili, np. podczas zajęć własnych w czytelni.

Jakie tematy ostatnio poruszaliśmy?

Manga - po prostu komiks czy powieść graficzna?

Książka, do której wracam...

Sapkowski... po prostu

Biografie - tak czy nie?

Powieść historyczna - źródło wiedzy czy tylko fikcja literacka?

Książki podróżnicze i reportaże - sposób na poznanie świata...

"Harry Potter" czy "Wybrani"?

Co czytamy? Upodobania czytelnicze a lektury szkolne...

 

ZAPRASZAMY więc do naszego Klubu - w każdej wolnej chwili możecie w bibliotece podzielić się swoimi czytelniczymi i filmowymi wrażeniami:)

Wrzesień 2015 - relacja


Powakacyjne "wakacyjne spotkania z książką"...

Pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i Filmu "Dialog" odbyło się... w dwóch częściach:) Spotkaliśmy się w poniedziałek 21 września po 6 lekcji i w piątek 25 września na pierwszej lekcji (plan zajęć naszych Klubowiczów uniemożliwia spotkanie się wszystkich w jednym dniu i na jednej lekcji...:))

Rozmawialiśmy o naszych wakacyjnych lekturach i filmach, które udało nam się latem obejrzeć. Jak zwykle dyskusja była gorąca, "skakaliśmy" z tematu na temat i świetnie się bawiliśmy. W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyły też absolwentki naszej szkoły - ubiegłoroczne trzecioklasistki, członkinie Klubu: Martyna i Ala.

 

Następne spotkanie - październikowe - planujemy poświęcić kryminałom i ich ekranizacjom:)

Serdecznie zapraszamy:)

Wrzesień 2015


        Wakacyjne spotkania z książką i filmem...     

Zapraszamy do biblioteki szkolnej na pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i Filmu Dialog. Czekamy w poniedziałek 21 września od godziny 13.30 (możecie dołączyć do nas również później). 

W cieplutkiej - jak zwykle - atmosferze, przy herbatce i przepysznych ciasteczkach, będziemy rozmawiać o naszych wakacyjnych spotkaniach z książką i filmem Smile

Kwiecień 2015 - relacja


Książka na drogę... Pożegnanie "klubowiczów" z klas trzecich...

23 kwietnia 2015 podczas kolejnego spotkania DKKiF rozmawialiśmy o książkach, które "są dobre na drogę"... czyli takich, które najchętniej zabieramy ze sobą, gdy czeka nas dłuższa podróż. Jak zwykle dyskusja była niezwykle ożywiona; okazało się, że coraz częściej w podróż zabieramy nie książkę tradycyjną - papierową, lecz elektroniczną, czyli e-booka...

Rozmawialiśmy też o ostatnio obejrzanych filmach - tych, które zrobiły na nas wrażenie (a nawet nas przestraszyły) i tych, których oglądanie z serca odradzamy...:)

Najważniejsze jednak podczas tego spotkania było pożegnanie klubowiczów, dla których było to spotkanie z nami ostatnie - uczniów klas trzecich...

Smutno nam, że nie spotkamy się ponownie w tym samym gronie, ale życzymy im spełnienia marzeń, zrealizowania planów i ambicji i - oczywiście - miliona spotkań z niezwykłymi, fantastycznymi książkami... 

A oto życzenia, które odchodzący "klubowicze" od nas otrzymali:

  

Każda nowa książka jest jak nowa podróż. Z niektórych nie chce ci się wracać do domu, a inne śnią ci się potem przez całe życie.

Sowa („Kubuś Puchatek” A. A. Milne)

 

Życzymy Ci wielu fascynujących podróży – mądrych, intrygujących, tych zmuszających do myślenia i tych wyłącznie relaksujących…

Gdziekolwiek los Cię poprowadzi, książka niech towarzyszy Ci jak najwierniejszy przyjaciel.

I niech każdy tom wzięty do ręki przywoła wspomnienia fantastycznych dyskusji przy herbacie i ciastkach

w bibliotece „Skargi”, z przyjaciółmi z Dyskusyjnego Klubu Książki i Filmu Dialog Smile

 

Marzec 2015 - relacja


"Wiersze czyli piosenki"... O tajemniczych związkach poezji i muzyki :)

2 marca w bibliotece szkolnej królowała muzyka. Z pozoru wydaje się to dziwne - bo spotykał się w czytelni Dyskusyjny Klub Książki i Filmu, a nie Muzyki - ale przecież piosenka to też wiersz:)

Spotkanie było - jak zwykle - bardzo udane. Rozmawialiśmy o naszych ulubionych twórcach tekstów piosenek, słuchaliśmy utworów, których teksty nas poruszają, zastanawialiśmy się, w jaki sposób wideoklipy wzmacniają przekaz piosenki lub też przeciwnie, odciągają nasza uwagę od słów szokującym, dziwacznym obrazem.

Dzięki temu, że mamy różne upodobania muzyczne, każdy z nas odkrył na tym spotkaniu coś nowego, ciekawego dla siebie.

I już dziś czekamy na następne spotkanie:)