Co nowego? - 7.10.2020

W październiku szczególnie zachęcamy do korzystania z naszej biblioteki. To przecież Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych! W tym roku obchodzimy go pod hasłem "Z książką Ci do twarzy". Na szkolnej tablicy ogłoszeń (korytarz na I piętrze) możecie podziwiać fantastyczny plakat - niezwykle pomysłową i jakże pięknie wykonaną przez Waszą koleżankę interpretację tego hasła.

Zapraszamy zatem do szkolnej biblioteki. Czekają  tu na Was nie tylko lektury, ale też mnóstwo ciekawych powieści, opowiadań, reportaży, biografii, książek naukowych i popularnonaukowych. Każdy znajdzie coś dla siebie, a czytając przekona się, że z książką mu do twarzy.

W bibliotece możecie też obejrzeć wystawę poświęconą Wiktorowi Gomulickiemu, autorowi "Wspomnień niebieskiego mundurka", przygotowaną z okazji 172. rocznicy urodzin pisarza oraz przeczytać specjalnie dla Was wybrane cytaty o bibliotece, książkach i czytaniu.

Zapraszamy!

Tradycja święta bibliotek szkolnych sięga roku 1999, kiedy to International Association of School Librarianship -IASL zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, ustalając je na czwarty poniedziałek października. Od roku 2008 październik stał się Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.