Polska-poezja.pl


Kolejny portal poświęcony polskiej poezji: "Obecnie w serwisie znajduje się ponad 270 wierszy (w formie recytacji z tekstem) najbardziej znanych poetów wszystkich okresów historycznych, od średniowiecza do współczesności. Są to m. in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński, ale także Wisława Szymborska, Tadeusz Różewicz i Czesław Miłosz. Wiersze staramy się sukcesywnie uzupełniać o interpretacje/analizy autorstwa doktorantów filologii polskiej, biogramy poetów oraz opisy epok."

Wiersze wyszukać można nazwiskami autorów lub tematami, czytają polscy aktorzy.

Poezja polska


Portal o sobie: "Serwis powstał w latach 90. ubiegłego wieku, w celu promowania polskiej poezji w sieci. Od wielu lat umieszczamy i umieszczać będziemy tu nadal wiersze różnych twórców, zarówno młodych jak i starszego pokolenia, tych którzy mają osiągnięcia w postaci nagród jak i tych, którzy do takich osiągnięć pretendują..."

Na portalu znajdziecie też linki do kanałów YouTube, poświęconych poezji, m.in. Piosenka poetycka, Poezja polska, Świat poezji...

CKE


Podstawowe źródło informacji o wszystkich rodzajach egzaminów, ważne szczególnie dla maturzystów. Zawiera niezbędne informacje o egzaminie maturalnym, na bieżąco aktualizowane. Od października 2014 zawiera dodatkową zakładkę dotyczącą egzaminu od roku 2015 z wieloma przydatnymi materiałami.

O-Nauce


"O-Nauce" to platforma edukacyjno-kulturalna, na której możecie znaleźć informacje i ciekawostki, filmy i zdjęcia dotyczące zagadnień z różnych dziedzin wiedzy. Portal jest bardzo przyjazny użytkownikowi.

OKE


 

 

 

Strona szczególnie ważna dla maturzystów - źródło informacji o przebiegu matury, procedurach egzaminu; można na niej znaleźć również arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat.

Ninateka


 

 

 

Portal, na którym znajdziecie filmy, spektakle teatralne, filmy dokumentalne, wywiady, recenzje książek, posłuchacie muzyki, obejrzycie wystawy... Bogate źródło wiedzy o kulturze i świetna zabawa - doskonała pomoc dla przygotowujących się do matury z języka polskiego, także ustnej:)

Superbelfrzy


Jest to otwarty blog społecznościowy poświęcony niezależnej publicystyce oświatowej. Stronę tworzą czynni zawodowo nauczyciele, trenerzy i edukatorzy stosujący technologie IT w codziennej praktyce nauczania na różnych etapach i poziomach (od przedszkola do tzw. III wieku zgodnie z zasadą LLL – kształcenia przez całe życie :)).