Nowości

Prawo i chemia - nie tylko dla olimpijczyków


Chemia i prawo - książki pomocne w przygotowaniach do olimpiad przedmiotowych

Chemia:

Adam Bielański: Podstawy chemii nieorganicznej (nowe wydanie)

Zbiór zadań z olimpiad chemicznych L-LIX

Ćwiczenia rachunkowe z chemii analitycznej (nowe wydanie)

 

Prawo:

Jerzy Lewandowski: Elementy prawa

Zdzisław Muras: Podstawy prawa

Prawa człowieka - zarys wykładu

 

Książki zakupiło dla was Stowarzyszenie Miłośników Skargi :)

 

Brown


T.A.Brown: Genomy

Najnowsza wiedza z dziedziny genetyki molekularnej, szczególnie w odniesieni do metabolizmu RNA i metod analizy dużych genomów. Podręcznik składa się z czterech części: Badanie genomów; Anatomia genomów; Funkcjonowanie genomów; Replikacja i ewolucja genomów.

Dołączona płyta CD zawiera komplet rysunków i tabel podręcznika.

Podręcznik skierowany jest do wszystkich, którzy interesują się współczesną genetyką.

 

żródło: ksiegarnia.pwn.pl

Nike 2013 - Ciemno, prawie noc


 Joanna Bator: Ciemno, prawie  noc

Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Alicja ma zrobić reportaż o zaginionej  trójce dzieci, ale jej powrót do Wałbrzycha jest także  powrotem do dramatów własnej rodziny: śmierci rodziców,  samobójstwa pięknej starszej siostry, zafascynowanej  wałbrzyską legendą księżnej Daisy i zamku Książ.  Wyjaśnianiu tajemnicy Andżeliki, Patryka i Kalinki towarzyszy  więc odkrywanie tajemnic z przeszłości Alicji. W swojej  najnowszej książce Joanna Bator nawiązuje do konwencji  powieści gotyckiej. Nie po to jednak, by bawić czytelnika: w  tym, co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której  na co dzień nie chcemy pamiętać.

Źródło:www.merlin.pl

Campbell


Neil A. Campbell, i in.: Biologia

Najbardziej aktualny, atrakcyjny w formie podręcznik dla studentów biologii, medycyny, nauk przyrodniczych, doskonały dla uczniów klas biologiczno-chemicznych, niezastąpiony dla maturzystów i olimpijczyków.

 

źródło: www.empik.com

Broniewski


 Mariusz Urbanek: Broniewski. Miłość,  wódka, polityka

Pierwsza kompletna, oparta na materiałach źródłowych biografia Władysława Broniewskiego, ukazująca jego skomplikowane losy, fascynacje i rozczarowania polityczne, nieprzejednaną postawę polskiego patrioty, mimo pozorów uległości wobec władzy i nacisków politycznych. Wiele przytoczonych wierszy ukazuje, jak bardzo twórczość poety osadzona była w świecie osobistych doznań, przeżyć i przemyśleń, a nie była wynikiem koniunkturalnych rozgrywek. Bogaty materiał ilustracyjny.

Żródło: www.empik.com