Czerwiec 2015 - relacja


Niezwykłe czerwcowe popołudnie pełne niespodzianek

 10 czerwca 2015 roku o godzinie 17.00 odbyła się szósta już „Odrobina łagodności”, a jej motywem przewodnim było to, „Co mi w duszy gra…”

Udało nam się ją zorganizować głównie dzięki tegorocznym absolwentom, którzy pragnęli jeszcze raz wziąć udział w tym magicznym przedsięwzięciu, jakim są nasze  popołudniowe, poetycko-muzyczne spotkania. Smile

A było to popołudnie pełne niezwykłości i czaru...  Aula pachniała jaśminem i peoniami, piękne florystyczne dekoracje, świece, witrażowe światło z okien tworzyły niezwykły klimat. Pysznym dodatkiem były tradycyjne już, wyczekiwane przez „łasuchów”, ciasteczka upieczone przez panie Dorotę Kowalską i Małgorzatę Matuszewską.

Na widowni jak zwykle uczniowie, absolwenci, nauczyciele i rodzice, ale też niespodziewani gości – duża, 45-osobowa grupa młodzieży z Litwy wraz z opiekunami.

„Odrobinę…” jak zwykle profesjonalnie poprowadziła Kinga Kozłowska – już absolwentka, a towarzyszył jej debiutujący w roli konferansjera Hubert Smoliński, który bardzo nam się podobał w tej roli.

Wieczór rozpoczęła pani Lidia Chymkowska sentymentalnym powrotem w przeszłość - piosenką „When I Fall in Love”. A zaraz potem oczarowała publiczność najnowsza kompozycja Michała Smutkiewicza – „Subway”. Prawdziwą muzyczną ucztą był również występ gitarowego tria w składzie Aleksandra Skoczeń, Julita Siemieniak i Dorota Skoroda, ze świetnym wokalem Oli w ostatnim z trzech utworów.  Julita i Dorota zaśpiewały dla nas również pięknie na głosy piosenkę „Get It Right”.

Prezentują różne style muzyczne, mają różne temperamenty estradowe, łączy ich zaś to, że – jak się okazało – są też kompozytorami, piszą własną muzykę i teksty. Na scenie „Odrobiny łagodności” zaprezentowali się rewelacyjnie. Szymon Fabisiak – liryczny, refleksyjny, z iskrą humoru… Emil Górski – to ostrzejsze, rockowe brzmienie, świetnie komponujące się z ciekawymi, czasem dramatycznymi tekstami wykonywanych utworów…

Nie zabrakło wesołych, kabaretowych akcentów. Piosenką o żabie i jeżu pan Stanisław Rudnicki rozbawił publiczność i udowodnił, że w przyrodzie niemożliwe jest możliwe… Prawdziwy entuzjazm wywołał też występ Justyny Sadowskiej w piosence „Roztańczone nogi” z filmu „Halo, Szpicbródka”. Justyna miała również okazje spełnić swoje muzyczne marzenie – zaśpiewała dla nas piosenkę „Niech żyje bal”, a w refrenie towarzyszyliśmy jej wszyscy.

Wspólne śpiewanie to zresztą jeden z tych elementów, które budują niezwykłą atmosferę naszych spotkań. „Chórem” artystów i publiczności – jako solistka – dyrygowała pani Lidia Chymkowska. Dzięki przygotowanym na stolikach tekstom nikt „nie zapomniał słów” i „Ludzkie gadanie” wykonane zostało perfekcyjnie. Smile

Nie brakowało tego wieczoru piosenek nastrojowych, skłaniających do refleksji. Dwie z nich zaśpiewała Małgosia Wawrzyniak, której towarzyszył pan Stanisław Rudnicki. Piękne wykonanie, poruszające teksty… nic dziwnego, że ten występ wzruszył nas do łez.

Ten niezwykły nastrój podtrzymał Adam Zaremba piosenką „Tolerancja”. Adam, którego miłośnicy pięknego śpiewania cenią za niebanalny głos i skromność estradową wysokiej próby, przyjechał do nas prosto z pracy, nie zawiódł swoich wielbicieli i jak zawsze był niepowtarzalny.

Przez trzy lata po mistrzowsku bawili siebie i nas muzyką. Tak było oczywiście i tym razem.  Zespół w składzie Tomek Karwański, Karolina Wnorowska, Ola Skoczeń, Weronika Piątek, Jakub Piątek, Adrian Rosłoniec i Szymon Fabisiak, ucharakteryzowany na grupę z lat 70-tych, wyśpiewał składankę przebojów muzycznych i wzbudził entuzjazm zebranych.

Tradycyjnie już wieczór zamykał wyczekiwany występ pana Rafała Chmielewskiego, który – też już tradycyjnie – zaśpiewał piosenkę-niespodziankę.

Ale na tym „Odrobina łagodności” się nie skończyła – nasi litewscy goście bardzo ciepło podziękowali nam za niezwykły wieczór, zachwyceni występami i atmosferą spotkania. Zachęcony przez pana Rafała jeden z chłopców z Litwy zaśpiewał przepięknie pełną tęsknoty piosenkę „Wilno”, wzruszył nas swym występem i nagrodzony został gromkimi brawami.

I tym właśnie niezwykłym, niespodziewanym, cudownie melancholijnym występem ten magiczny czerwcowy wieczór się zakończył…

I pozostało nam już tylko czekać na kolejne spotkanie… po wakacjach. Wink

 

Na zdjęciach:Małgosia Wawrzyniak i p. Stanisław Rudnicki; Kinga Kozłowska i Hubert Smoliński;Emil Górski;Ola Skoczeń, Dorota Skoroda i Julita Siemieniak; Justyna Sadowska; Szymon Fabisiak; prezent dla szkoły od gości z Litwy - piękny album ze zdjęciami i litewskie słodycze:)

Czerwiec 2015


Co nam w duszy gra...

10 czerwca - środa - o godz. 17.00 zapraszamy do auli szkolnej na kolejne spotkanie z muzyką i poezją czyli wieczór z cyklu "Odrobina łagodności". Na tym przedwakacyjnym spotkaniu bedziemy mieli niezwykłą przyjemność usłyszeć byłych już uczniów naszej szkoły, czyli tegorocznych maturzystów :) A usłyszymy piosenki, które "grają nam w duszy...":) Zapraszamy więc na to przedwakacyjne muzykowanie - jak zwykle czekają na was również niespodzianki:)

Grudzień 2014 - relacja


Urokliwie jak zawsze

"Czym jest muzyka? Może po prostu niebem, z nutami zamiast gwiazd?" - Ludwik Jerzy Kern

4 grudnia, późne popołudnie... Za oknem ciemno i zimno, a w szkolnej auli - urokliwe światło świec, zapach domowych ciasteczek, klimat już niemal świąteczny... I fantastyczne wykonania pięknych, lirycznych utworów... Krótko mówiąc - kolejne niezwykłe spotkanie z cyklu "Odrobina łagodności" :) Tym razem pod hasłem "Moje muzyczne fascynacje".

 Cieszymy się, że goście dopisali - zwłaszcza uczniowie z klas pierwszych; nie zawiedli też stali już bywalcy naszych spotkań - rodzice, nauczyciele, absolwenci...:) Sala wypełniona była po brzegi:)

Jak zawsze, przygotowaliśmy dla gości niespodzianki:) Najważniejsza to prezent imieninowy dla pani Dyrektor - piosenka ze specjalną dedykacją:) Nie zapomnieliśmy też o tradycyjnym już wspólnym śpiewaniu - kartki z tekstem leżały na stołach, a publiczność (to też już tradycja) nie zawiodła i dzielnie dołączyła do wykonawcy przygotowanej piosenki:) Niespodzianką był też mikołajkowo-bożonarodzeniowy występ Tomka, Mateusza i Dawida - szkolnych "speców" od zabawy muzyką:)

A kto wystąpił i co nam zaśpiewał?

Michał Smutkiewicz - kompozytor muzyki elektronicznej - zaprezentował jeden ze swoich utworów

Piosenki solowe wykonali:

Justyna Sadowska - "Miasteczko cud"

Małgorzata Wawrzyniak - "Fields of Gold"

Aleksandra Wasilewska - "Tańczące Eurydyki"

Aleksandra Skoczeń - "Takie tango"

Patrycja Pieńkosz - "Czas nas uczy pogody"

Emil Górski - Hurdy Gurdy Man", "In this River"

Szymon Fabisiak - "Heart of Gold", "Blowin' in the Wind"

W duetach zaśpiewali:

Dorota Skoroda i Julita Siemieniak - "All of Me"

Szymon Fabisiak i Emil Górski - "The Ring of Fire"

Karolina Wnorowska i Tomasz Karwański - w prezencie dla Pani Dyrektor:) - "Do kołyski"

(I tu pani Dyrektor sprawiła też niespodziankę nam wszystkim

- zgodnie ze szkolną tradycją poczęstowała uczestników i gości wieczoru cukierkami :))

Wystąpiły też zespoły:

Karolina Wnorowska, Patrycja Zajkowska, Aleksandra Skoczeń, Tomasz Karwański, Adrian Rosłoniec - "A ty mnie kochaj"

Dawid Wichowski, Mateusz Gródek, Tomasz Karwański - "niespodziankowa" składanka świątecznych utworów klasyczno-beatboxowych:)

Wiersz recytowała:

Iga Przybyłowska - "Balkon" Charlesa Baudelaire'a

Śpiewali także nauczyciele:

p. Lidia Chymkowska - "Tears in Heaven", "Bez słów (Chodzą ulicami ludzie)"

p. Rafał Chmielewski - "Autobiografia"

Gospodarze wieczoru:

jak zwykle perfekcyjni – Kinga Kozłowska i Piotr Sadowski

Dodajmy jeszcze, że dzięki Szymonowi Fabisiakowi i Emilowi Górskiemu dowiedzieliśmy się trochę więcej o wykonawcach piosenek, które nam zaśpiewali, wiemy już też, dlaczego właśnie oni fascynują naszych kolegów.

       

         

Na zdjęciach: p. L. Chymkowska oraz prowadzący wieczór K. Kozłowska i P. Sadowski; S. Fabisiak i E. Górski; T. Karwański, D. Wichowski i M. Gródek; A. Rosłoniec, T. Karwański i K. Wnorowska; D. Wichowski; T. Karwański i K. Wnorowska (w piosence-niespodziance dla Pani Dyrektor); J. Sadowska

Na zdjęciu u góry: p. R. Chmielewski i gospodarze wieczoru Kinga i Piotr

Grudzień 2014


MOJE MUZYCZNE FASCYNACJE

"Czym jest muzyka? Może po prostu niebem, z nutami zamiast gwiazd?" - Ludwik Jerzy Kern

Zapraszamy na kolejny wieczór muzyczno-literacki z cyklu Odrobina łagodności zatytułowany "Moje muzyczne fascynacje".

Spotkanie odbędzie się 4 grudnia (czwartek) o godz. 17.00 w auli szkolnej.

Usłyszymy ulubione utwory naszych szkolnych artystów, takie, których wykonywanie sprawia im największa radość. W migotliwym blasku świec, przy ciepłej herbatce i słodkich ciasteczkach, w "przedmikołajkowe" popołudnie przeniesiemy się w kolorowy świat muzycznych fascynacji.

I oczywiście, jak zwykle, niektóre piosenki zaśpiewamy razem :)