Grudzień 2014 - relacja

Urokliwie jak zawsze

"Czym jest muzyka? Może po prostu niebem, z nutami zamiast gwiazd?" - Ludwik Jerzy Kern

4 grudnia, późne popołudnie... Za oknem ciemno i zimno, a w szkolnej auli - urokliwe światło świec, zapach domowych ciasteczek, klimat już niemal świąteczny... I fantastyczne wykonania pięknych, lirycznych utworów... Krótko mówiąc - kolejne niezwykłe spotkanie z cyklu "Odrobina łagodności" :) Tym razem pod hasłem "Moje muzyczne fascynacje".

Cieszymy się, że goście dopisali - zwłaszcza uczniowie z klas pierwszych; nie zawiedli też stali już bywalcy naszych spotkań - rodzice, nauczyciele, absolwenci...:) Sala wypełniona była po brzegi:)

Jak zawsze, przygotowaliśmy dla gości niespodzianki:) Najważniejsza to prezent imieninowy dla pani Dyrektor - piosenka ze specjalną dedykacją:) Nie zapomnieliśmy też o tradycyjnym już wspólnym śpiewaniu - kartki z tekstem leżały na stołach, a publiczność (to też już tradycja) nie zawiodła i dzielnie dołączyła do wykonawcy przygotowanej piosenki:) Niespodzianką był też mikołajkowo-bożonarodzeniowy występ Tomka, Mateusza i Dawida - szkolnych "speców" od zabawy muzyką:)

A kto wystąpił i co nam zaśpiewał?

Michał Smutkiewicz - kompozytor muzyki elektronicznej - zaprezentował jeden ze swoich utworów

Piosenki solowe wykonali:

Justyna Sadowska - "Miasteczko cud"

Małgorzata Wawrzyniak - "Fields of Gold"

Aleksandra Wasilewska - "Tańczące Eurydyki"

Aleksandra Skoczeń - "Takie tango"

Patrycja Pieńkosz - "Czas nas uczy pogody"

Emil Górski - Hurdy Gurdy Man", "In this River"

Szymon Fabisiak - "Heart of Gold", "Blowin' in the Wind"

W duetach zaśpiewali:

Dorota Skoroda i Julita Siemieniak - "All of Me"

Szymon Fabisiak i Emil Górski - "The Ring of Fire"

Karolina Wnorowska i Tomasz Karwański - w prezencie dla Pani Dyrektor:) - "Do kołyski"

(I tu pani Dyrektor sprawiła też niespodziankę nam wszystkim

- zgodnie ze szkolną tradycją poczęstowała uczestników i gości wieczoru cukierkami :))

Wystąpiły też zespoły:

Karolina Wnorowska, Patrycja Zajkowska, Aleksandra Skoczeń, Tomasz Karwański, Adrian Rosłoniec - "A ty mnie kochaj"

Dawid Wichowski, Mateusz Gródek, Tomasz Karwański - "niespodziankowa" składanka świątecznych utworów klasyczno-beatboxowych:)

Wiersz recytowała:

Iga Przybyłowska - "Balkon" Charlesa Baudelaire'a

Śpiewali także nauczyciele:

p. Lidia Chymkowska - "Tears in Heaven", "Bez słów (Chodzą ulicami ludzie)"

p. Rafał Chmielewski - "Autobiografia"

Gospodarze wieczoru:

jak zwykle perfekcyjni – Kinga Kozłowska i Piotr Sadowski

Dodajmy jeszcze, że dzięki Szymonowi Fabisiakowi i Emilowi Górskiemu dowiedzieliśmy się trochę więcej o wykonawcach piosenek, które nam zaśpiewali, wiemy już też, dlaczego właśnie oni fascynują naszych kolegów.

Na zdjęciach: p. L. Chymkowska oraz prowadzący wieczór K. Kozłowska i P. Sadowski; S. Fabisiak i E. Górski; T. Karwański, D. Wichowski i M. Gródek; A. Rosłoniec, T. Karwański i K. Wnorowska; D. Wichowski; T. Karwański i K. Wnorowska (w piosence-niespodziance dla Pani Dyrektor); J. Sadowska

Na zdjęciu u góry: p. R. Chmielewski i gospodarze wieczoru Kinga i Piotr