Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Akcja "Nowe książki dla biblioteki"

W poszczególnych zakładkach tego działu znajdziecie niemal pełną listę książek, które w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - z Waszą pomocą - zakupiliśmy do biblioteki szkolnej. Pominęliśmy tylko lektury - nowymi egzemplarzami zastąpiliśmy starsze, mocno już przez Was zaczytane.

Zapraszamy więc do przeglądania nowości i... miłego czytania:)

 

Książki podzieliliśmy na kilka kategorii (kliknięcie w nazwę przeniesie Was do odpowiedniej zakładki):

Fantastyka - od fantasy przez steampunk do science fiction - znajdziecie tu wszelkie odmiany tego gatunku literackiego...

Kryminał - polski, angielski, szwedzki... również powieść szpiegowska, sensacyjna, thriller...

Powieść - obyczajowa, psychologiczna, historyczna, romanse... klasyczna literatura piękna i powieść współczesna...

Literatura młodzieżowa - powieści skierowane głównie do nastoletniej młodzieży i tzw. młodych dorosłych:)

Biografia/Historia - ten dział obejmuje nie tylko typowe biografie, ale też autobiografie czy pozycje, które zawierają elementy biograficzne (np. powieści oparte na faktach)... Znajdziecie też tutaj pozycje związane z historią: naukowe, popularnonaukowe, zarówno całkowicie poważne, jak i te lżejsze...

Inne - tu znajdziecie wszystko, czego nie udało się zdecydowanie sklasyfikować: książki z dziedziny psychologii, poradniki, wydawnictwa przyrodnicze, kulturoznawcze i literaturoznawcze... jednym słowem - taki mały misz-masz:)

 

Warto zajrzeć do każdej z wymienionych zakładek, wiele książek bowiem "miesza" gatunki i czasami trudno je jednoznacznie zaklasyfikować... :)

 

PS. W zakładce Polecamy-English Book Club pojawiły się już recenzje niektórych zakupionych w ramach Programu nowości (m.in.: Skaza, Papierowe miasta, Spójrz na mnie, i in.)... :)