Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 - rok szkolny 2022/2023


NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE  - NPRC 2.0 - rok szkolny 2022/2023 :)

Podobnie jak w poprzedniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (patrzcie niżej - post z roku 2016/2017:)), również i teraz znajdziecie tu informacje o niemal wszystkich książkach, jakie zakupiliśmy dla Was do biblioteki szkolnej - pomijamy w naszym spisie tylko niektóre lektury szkolne (m.in.: Chłopi, Lalka, Noc listopadowa, Hamlet, itp.:)).

I ponownie zapraszamy do przejrzenia wszystkich kategorii książek - bowiem nie wszystkie pozycje da się jednoznacznie zaklasyfikować do konkretnego gatunku:)

 

Zapraszamy na półki (kliknięcie w nazwę półki otwiera odpowiednią zakładkę w nowej karcie):

Fantastyka - polska, obca; od fantasy, przez steam punk po klasyczne science fiction...

Kryminał - szeroki wybór powieści detektywistycznej, policyjnych procedurali, thrillerów, powieści sensacyjnych i wszystkiego, co podpada pod hasło "zbrodnia"...

Powieść - to szerokie pojęcie obejmuje dramaty obyczajowe, sagi historyczne, romanse, klasyczną literaturę piękną, powieści psychologiczne...

Literatura młodzieżowa - powieści skierowane do młodych dorosłych...

Biografia/Historia - znajdziecie tu nie tylko biografie, ale też autobiografie i pamiętniki, a także pozycje naukowe i popularnonaukowe poświęcone m.in. I i II wojnie światowej, historii Polski, historii sztuki...

Inne - czyli to wszystko, czego nie umiesciliśmy w pozostałych kategoriach: pozycje z dziedziny psychologii, innych dziedzin nauk, a także książki dotyczące literaturoznawstwa, poradniki, książki przyrodnicze, reportaże... jednym słowem, taki mały misz-masz:)

 

Uwaga: na naszych stronach - w zakładce Polecamy-Książka i Polecamy-English Book Club - znajdziecie recenzje niektórych książek z powyższej listy:) Zachęcamy do ich czytania - a może i Wy zechcecie podzielić się wrażeniami czytelniczymi z innymi? Zapraszamy do czytania i recenzowania książek na naszych łamach:)

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Akcja "Nowe książki dla biblioteki"

W poszczególnych zakładkach tego działu znajdziecie niemal pełną listę książek, które w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - z Waszą pomocą - zakupiliśmy do biblioteki szkolnej. Pominęliśmy tylko lektury - nowymi egzemplarzami zastąpiliśmy starsze, mocno już przez Was zaczytane.

Zapraszamy więc do przeglądania nowości i... miłego czytania:)

 

Książki podzieliliśmy na kilka kategorii (kliknięcie w nazwę przeniesie Was do odpowiedniej zakładki):

Fantastyka - od fantasy przez steampunk do science fiction - znajdziecie tu wszelkie odmiany tego gatunku literackiego...

Kryminał - polski, angielski, szwedzki... również powieść szpiegowska, sensacyjna, thriller...

Powieść - obyczajowa, psychologiczna, historyczna, romanse... klasyczna literatura piękna i powieść współczesna...

Literatura młodzieżowa - powieści skierowane głównie do nastoletniej młodzieży i tzw. młodych dorosłych:)

Biografia/Historia - ten dział obejmuje nie tylko typowe biografie, ale też autobiografie czy pozycje, które zawierają elementy biograficzne (np. powieści oparte na faktach)... Znajdziecie też tutaj pozycje związane z historią: naukowe, popularnonaukowe, zarówno całkowicie poważne, jak i te lżejsze...

Inne - tu znajdziecie wszystko, czego nie udało się zdecydowanie sklasyfikować: książki z dziedziny psychologii, poradniki, wydawnictwa przyrodnicze, kulturoznawcze i literaturoznawcze... jednym słowem - taki mały misz-masz:)

 

Warto zajrzeć do każdej z wymienionych zakładek, wiele książek bowiem "miesza" gatunki i czasami trudno je jednoznacznie zaklasyfikować... :)

 

PS. W zakładce Polecamy-English Book Club pojawiły się już recenzje niektórych zakupionych w ramach Programu nowości (m.in.: Skaza, Papierowe miasta, Spójrz na mnie, i in.)... :)