Czytam 2016

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!

10 czerwca 2016 o godzinie 10.00 na boisku szkolnym ponad 190 osób - uczniów i nauczycieli - pogrążyło się w lekturze:) W ten sposób przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam" - czyli bicia rekordu w czytaniu w jednym momencie.

Wspólne ciche czytanie poprzedziła inscenizacja opowiadania Sławomira Mrożka "Spotkanie" w wykonaniu Dominiki Ciszewskiej i Karoliny Kluczek, a zakończył występ chóru, z którym zaśpiewali wszyscy.

Do czytania i rozpropagowania mody na nie zachęcały nas proste, lecz chwytliwe hasła i plakaty, które umieściliśmy na boisku, korytarzu i przed głównym wejściem do szkoły. Tytuły książek, które tego dnia czytaliśmy, zapisaliśmy na dłuuuugiej rolce papieru - tak, by zmieściły się wszystkieSmile

Nasze spotkanie udowodniło, że Licealiści Skargi czytają - i są z tego dumni! Smile